Po peregrynacji Figury Jezusa Chrystusa Króla Polski

Jezus Król PolskiW dniach od 30 sierpnia – poniedziałku do 1 września – środy,  nasze Sanktuarium Mirowskie w Pińczowie było miejscem Peregrynacji Figury Jezusa Chrystusa Króla Polski.

Przywiózł ją do Parafii ksiądz Piotr Paweł Skóra, z jedynej parafii w Polsce pod wezwaniem Chrystusa Króla Polski w Świnoujściu.

W poniedziałek przed godziną 15 wierni z proboszczem powitali Figurę przed kościołem. Następnie modlono się wspólnie do Mszy świętej rozpoczynającej nawiedzenie. Wszystkie dni były wypełnione modlitwą i katechezą. Odmawiano między innymi różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego. Proszono w nich o intronizację Jezusa na Króla Polski. Licznie przybyli wierni mieli też czas na modlitwę indywidualną.

W środę po ostatniej porannej Mszy św. odprawiono nabożeństwo do Chrystusa Króla z Aktem Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. z Aktem Intronizacji Jezusa Króla została odprawiona o godzinie 12. Po niej wierni mogli się wpisywać do księgi pamiątkowej wyłożonej przed Figurą.

Zapraszamy do GALERII