WSPÓLNOTY

Wspólnoty w Sanktuarium Mirowskim w Pińczowie

Służba ołtarza

tworzą ją dzieci (ministranci, ministrantki) i młodzież oraz grupa lektorów. 

Opiekunem ministrantów jest o. Manswet

Spotkanie odbywają się w soboty o godzinie 14.00.

Serdecznie zapraszamy chłopców i dziewczęta do zaangażowania się w działalność Grupy Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej Parafii.

NIEZBĘDNIK MINISTRANTA

Grupa Ojca Pio

Tworzą wierni i sympatycy Sanktuarium

Spotykają się w drugi piątek każdego miesiąca na Mszy Świętej odprawianej o godzinie 18:00 i na adoracji Najświętszego Sakramentu. Również 23 dnia każdego miesiąca, o godzinie 18:00 biorą udział we Mszy Świętej w intencji próśb i podziękowań, składanych do puszki w feretronie z relikwią świętego.

Róże Żywego Różańca

W Pińczowie, przy kościele klasztornym, w roku 1990 została erygowana nowa Parafia p. w. Nawiedzenia NMP. Od tego momentu datuje się istnienie Żywego Różańca. Do Października 2002 roku należało do niego 15 osób, tworząc jedną Różę różańcową. Od listopada 2002 roku, do Wspólnoty należało już 20 osób i one również tworzyły jedną Różę różańcową. Na 20 osób modlących się przez cały miesiąc spływają łaski, jakby to oni sami odmawiali nie 10 razy Zdrowaś Maryjo, tylko 50 razy…Na tym właśnie polega wspólnotowa, modlitwa Żywego różańca…

W każdą I niedzielę miesiąca spotykamy się na Mszy św. o godzinie 7.00, która jest odprawiana w intencji Członków Róż Żywego Różańca. Następnie odmawiana jest jedna część różańca, po której następuje zmiana tajemnic różańcowych.

Od 2019 roku, przy kościele klasztornym powstała druga Wspólnota Żywego Różańca za dzieci.

Opiekunem Róż Żywego Różańca jest o. Korneliusz.