Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Pińczowie

XI   Niedziela  Zwykła  –  16 czerwca  2024 r.

1.  Niedzielna Eucharystia gromadzi nas w świątyni na dziękczynieniu za Bożą opiekę nad nami. Tak jak przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego. Dzisiaj na sumie o godz. 12.00 swoją Msze św. Prymicyjną w naszym sanktuarium odprawi nasz nowo wyświęcony współbrat – o. Łukasz Kucięba. Prosimy o modlitwę w Jego intencji, aby dobrze wypełniał swoją posługę kapłana i zakonnika.
  1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspominamy św. Br. Alberta – Adama Chmielowskiego – zakonnika, a w piątek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.
  2. W przyszłą niedzielę 23 czerwca wieczorna Msza św. o godz. 18.00 w naszym sanktuarium oprawiona będzie uroczystą celebrą Słowa Bożego, której myślą przewodnią jest pierwszy werset prologu Ewangelii św. Jana : „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo…” i wkomponowany w tę frazę hymn sławiący hojność Boga : „ Czego chcesz od nas Panie” Jana Kochanowskiego. Mamy dobre powody sądzić, że pierwsze publiczne odczytanie owego poruszającego swoim niezrównanym kunsztem tekstu, miało miejsce w pińczowskiej świątyni podczas synodu w czerwcu 1559 r. Celebrze Słowa Bożego będzie towarzyszyć oprawa muzyczna w wykonaniu Chóru „Cantabile” z Morawicy pod dyrekcją Tomasza Klamki. Inicjatorami i wykonawcami tego przedsięwzięcia są aktorzy naszego teatru pińczowskiego. Więcej szczegółów tej celebracji podanych jest na plakatach wywieszonych w gablotach i stronie internetowej Samorządowego Centrum Kultury w Pińczowie, które wraz z naszym klasztorem franciszkańskim jest jego organizatorem. Serdecznie i gorąco zapraszamy.
  3. W zakrystii są  nowe numery prasy katolickiej, do lektury której gorąco zachęcamy.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary duchowe i materialne składane w naszym        Sanktuarium – Bóg zapłać.

Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i Gościom, życzymy radosnego przeżywania Niedzieli – Dnia Pańskiego  i opieki naszej Patronki – Matki Bożej Mirowskiej. Naszych Drogich Zmarłych Polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczne Odpoczywanie racz  Im dać  Panie…