OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W SANKTUARIUM NAWIEDZENIE  NMP

Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Pińczowie

I  Niedziela  Adwentu

28  listopada  2021 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą – I Niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny, którego tematem jest hasło; ”Posłani w Pokoju Chrystusa”, inspirowane mottem biblijnym: „Ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. (J 6,57) W tym czasie radosnego i pobożnego oczekiwania, mamy przygotować się do świąt Bożego Narodzenia oraz przygotować nasze dusze i serca na powtórne przyjście Jezusa w Chwale.
  1. Naszą postawę czuwania i gotowości na spotkanie z Panem wyrażamy poprzez udział w jak najczęstszej przeżywanej we wspólnocie Kościoła Eucharystii. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami oraz dorosłych na Mszę św. Roratnią sprawowaną od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Tematem tegorocznych Rorat będzie: „Droga do Betlejem”.
  1. Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00 Nowenna do św. Andrzeja Boboli z modlitwami za ojczyznę i o pokój. O 17.15 wypominki za zmarłych oraz droga Krzyżowa i o 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
  1. W poniedziałek przypada święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia. Dlatego od poniedziałku o 17.30 będziemy śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanej, po nich modlitwy nowennowe oraz Msza św. z kazaniem. Starajmy się wziąć udział w tym przygotowaniu do Uroczystości Niepokalanej traktując je jako nasze rekolekcje Adwentowe. Pojednajmy się z Bogiem w Sakramencie Pokuty, który sprawujemy podczas mszy porannych oraz od 17.30. Jako wyraz naszej miłości ofiarujmy, jak zawsze naszej Niebieskiej Mamie wraz z darem serca i piękne kwiaty.
  1. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. przez o. Józefa Witko, który następnie poprowadzi modlitwy o uzdrowienie.
  1. W środę comiesięczna Msza św. Zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00.
  1. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy o 8.00 Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na nabożeństwo w intencji kapłanów.
  1. W pierwszy piątek miesiąca po mszach o 8.00 oraz 18.00 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca o 11.00 Różaniec wynagradzający za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP, następnie medytacja i o 12.00 Msza św. w intencji Triumfu Jej Niepokalanego Serca.
  1. W przyszłą – II Niedzielę Adwentu będzie obchodzony XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach na ten cel będą zbierane ofiary.
  1. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz prasa katolicka.
  1. Wszystkich solenizantów tego tygodnia, parafian, sympatyków naszego Sanktuarium oraz dobroczyńców, którzy wspierają nas swoją życzliwością, modlitwą i ofiarą polecamy w modlitwie naszej Pani Mirowskiej i życzymy wielu Bożych łask, zdrowia i Jej opieki nad nami.