OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W SANKTUARIUM NAWIEDZENIE  NMP

W PIŃCZOWIE

I  Niedziela  Adwentu

29 Listopada  2020 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą – Pierwszą Niedzielą Adwentu – Kościół pragnie nas przygotować przez czuwanie, modlitwę i uczynki miłosierdzia do tęsknoty za Panem. To czas nie tylko na przygotowanie do corocznego obchodu Narodzenia Pańskiego, lecz przede wszystkim postawa nieustannego czuwania, przemyślenia swojej wiary w ostateczne przyjście Chrystusa w chwale, by osądzić żywych i umarłych.
  1. Naszą postawę czuwania i gotowości na spotkanie z Panem wyrażamy poprzez udział w codziennie sprawowanej Eucharystii. Pragniemy serdecznie zaprosić na wyjątkową Mszę św. Roratnią Cud nad cudami , którą poprowadzi o. Kamil. Zapraszamy dorosłych i dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Przybywajcie z lampionami od poniedziałku do soboty na godz. 7.00.
  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nowennę ku czci Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30 – będziemy śpiewać Godzinki ku czci NMP, następnie odmówimy modlitwy nowennowe i będziemy uczestniczyć w Eucharystii o godz. 18.00. Naszą nowennę traktujemy jako rekolekcje adwentowe. Dlatego starajmy się w niej uczestniczyć i pojednać z Bogiem, a jako wyraz naszej miłości do Maryi ofiarujmy Jej z darem serca jak zawsze piękne kwiaty. W Uroczystość Niepokalanej, ci, którzy uczestniczą w 33 dniowych rekolekcjach internetowych osobiście oddadzą się Maryi. Szczegóły tego oddania za tydzień.
  1. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje prosimy składać w zakrystii.
  1. W pierwszy czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo w intencji kapłanów. Do tej modlitwy zaprasza Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.
  1. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 nabożeństwo wynagradzające Boskiemu Sercu Jezusa. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą do chorych, których można zgłaszać do piątku w zakrystii.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy o godz. 11.00 na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i o 12.00 na Mszę św. w intencji triumfu Jej Niepokalanego Serca.
  1. Dzisiaj i jutro ostatnie dni modlitwy wypominkowej za zmarłych. Droga Krzyżowa ze względu na rozpoczynającą się Nowennę do Niepokalanej będzie o godz. 17.00 i o 18.00 Msza św. gregoriańska za naszych zmarłych.
  2. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację bracia nie będą roznosili opłatków po naszej parafii w Pińczowie. Po opłatki prosimy zgłaszać się do zakrystii po mszach św. Do nabycia w zakrystii są także świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  3. W przyszłą Niedzielę w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja biskupia. Poprzednia odbyła się w 2012r. W progach naszej świątyni będziemy gościć Ks. Biskupa Andrzeja Kaletę, który będzie modlił się razem z nami i będzie celebrował Świętą Liturgię o godz. 10.00 oraz 12.00. Podczas Mszy o 10.00 ks. Biskup będzie błogosławił dzieci, które wraz z rodzicami zapraszamy. A o 12.00 odbędzie się Msza św. wizytacyjna z przedstawieniem ks. Biskupowi naszej Wspólnoty Parafialnej. Ze względu na panującą sytuację sakrament bierzmowania młodzieży jest przeniesiony na inny termin, po powrocie dzieci i młodzieży do szkół. Tym samym spotkania formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz I Komunii św. będą miały miejsce po zniesieniu przez rząd restrykcji sanitarnych.
  1. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie wychodzi z inicjatywą: Wspieramy Seniora 70 +    Osoby starsze potrzebujące pomocy proszone są o kontakt telefoniczny. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej.
  1. W przyszłą – II Niedzielę Adwentu będzie obchodzony XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach będzie możliwość wsparcia tej inicjatywy Kościoła w Polsce.
  1. Zachęcamy do odnowienia swoich relacji z Bogiem poprzez sakrament pokuty. Spowiedź w naszym sanktuarium jest podczas mszy porannych oraz wieczorem od 17.30. Nie odkładajmy spowiedzi św. na później.
  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

– dzisiaj przypada rocznica zatwierdzenia Reguły naszego Zakonu przez papieża Honoriusza III, w dniu 29 listopada 1223 r. Odpust zupełny z racji przypadającego święta Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.

– w poniedziałek –  święto św. Andrzeja, Apostoła

– w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

– w piątek – wspomnienie  św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora       Kościoła oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy

1. Wszystkich solenizantów, parafian, sympatyków i dobroczyńców, którzy wspierają nas swoją życzliwością, modlitwą i ofiarą polecamy w modlitwie naszej Mirowskiej Matce i życzymy Bożych łask, zdrowia i błogosławieństw. Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem.