OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W SANKTUARIUM NAWIEDZENIE  NMP

W PIŃCZOWIE

XXIV Niedziela  zwykła – 20 września 2020 r.         

W niedzielę 20-IX-2020, po Mszach świętych przeprowadzona będzie kwesta na Hospicjum św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Kwestują uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie.

21 września, poniedziałek – będziemy przeżywać liturgiczne Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

23 września, środa – będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny – prezbitera.

24 września, czwartek – o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji „o uzdrowienie i uwolnienie”, która odprawi. O. Józef Witko.

25 września, piątek – rozpocznie się dziewięciodniowa Nowenna przed liturgiczna Uroczystością św. Franciszka z Asyżu.  Zapraszamy na Godzinki i modlitwy ku czci św. Franciszka na godz. 17.30.

Prosimy rodziców dzieci, które przystąpią w 2021 do Pierwszej Komunii Świętej o zapisanie ich w kancelarii parafialnej, czynnej w poniedziałki i środy w godzinach od 16.00 do 17.30.

1 października zapraszamy Kandydatów do I Komunii św. wraz z rodzicami na różaniec i Mszę św., po której odbędzie się spotkanie organizacyjne.

Wszystkim parafianom i sympatykom naszego kościoła i klasztoru oraz solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny i jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej mirowskiej.

Jeśli chciałbyś służyć Panu Jezusowi!!!

Swoim sercem kochać jeszcze bardziej Jezusa w LITURGICZNEJ SŁUŻBIE OŁTARZA – zapraszamy!!!

Zapisy w zakrystii po Mszach świętych. Zapraszamy!


XXIV Niedziela  zwykła – 13 września 2020 r.                                                                                                                   

 1. W dniu dzisiejszym przypada trzecia już rocznica śmierci Ordynariusza Diecezji Kieleckiej śp. Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana. Polecając zmarłego Pasterza w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, prośmy by Pan dał Mu chwałę nieba.
 1. Dzisiaj dzień fatimski. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na różaniec, który rozpocznie się o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy dwie kolejne części różańca oraz procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej zakończona Apelem Jasnogórskim.
 1. W tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

–   w poniedziałek 14 września  święto Podwyższenia Krzyża Świętego

–  we wtorek wspomnienie NMP Matki Bożej Bolesnej

  w środę wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskup

w czwartek 17 września w zakonach franciszkańskich przypada święto Stygmatów św. Franciszka

–  w piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

–  w  sobotę NMP Saletyńskiej oraz św. Januarego i św. Józefa z Kupertynu

 1. Dzisiaj po Mszach św., z polecenia ojca świętego Franciszka zbierane będą ofiary na Ziemię św. Pomocą naszą wspierać będziemy utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej oraz mieszkańców Syrii, gdzie od wielu lat trwa wojna, by nie zostali osamotnieni, a dary naszych serc stały się dla nich znakami świateł nadziei.
 2. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę – Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 3. Dalej zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy rezerwują terminy mszy, aby co najmniej na dwa tygodnie wcześniej dopełnić formalności i podać treść intencji.
 4. Zapraszamy dzieci od klas czwartych, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi w Liturgicznej Służbie Ołtarza podczas Mszy św. i nabożeństw w naszym Sanktuarium, aby wraz z rodzicami zgłaszali się do zakrystii.
 5. Przy naszym sanktuarium w 2019 r. powstał Żywy Różaniec Rodziców za Dzieci. Obecnie działa 8 róż, tworzy się kolejna. Zapraszamy chętnych rodziców do tej pięknej inicjatywy modlitwy za dzieci. W każdą trzecią niedzielę miesiąca, a więc w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Róże mają swoją Mszę. Zapraszamy do licznego w niej udziału i składania na nią intencji w zakrystii.
 6. Niech Mirowska nasza Pani wyprasza wszystkim Boże łaski i błogosławieństwa. Pokoju i Dobra życzymy z serca wszystkim parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium.

XXIII Niedziela  zwykła – 6 września 2020 r.                                   

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. Podczas Mszy św. godz. 11.00 oraz o 13.00 dzieci z kl. czwartej po raz pierwszy przyjmą do swych serc Jezusa Eucharystycznego. Otoczmy naszą modlitwą tych 29 dzieci by wzrastały w łasce i zawsze kochały Boga.
 1. W tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

–  we wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Bożej Siewnej.

–   w sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi – na pamiątkę Wiktorii Wiedeńskiej króla Jana III Sobieskiego.

 1. W przyszłą niedzielę przypadnie dzień fatimski. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św., po niej dwie kolejne części różańca zakończone procesją z figurką Matki Bożej Fatimskiej.
 2. W przyszłą niedzielę taca remontowa na renowację naszego Sanktuarium.
 3. A po Mszach św., w wigilię święta Podwyższenia Krzyża św. zbierane będą ofiary na Ziemię św. Zmiana terminu tej zbiórki z Wielkiego Piątku na przyszłą niedzielę nastąpiła z inicjatywy papieża Franciszka. Pomocą naszą wspierać będziemy utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej oraz mieszkańców Syrii, gdzie od wielu lat trwa straszna wojna, a także chrześcijan w Libanie, by nie zostali osamotnieni, a dary naszych serc stały się dla nich znakami świateł nadziei.
 4. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę – Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz dla dzieci nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 5. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy rezerwują terminy mszy św., aby co najmniej na dwa tygodnie wcześniej dopełnić formalności i podać intencje, albowiem zdarzają się przypadki, że ktoś rezerwuje termin i się nie pojawia.
 6. Zapraszamy dzieci od klasy czwartej, którzy mają pragnienie służyć Panu Jezusowi w Liturgicznej Służbie Ołtarza podczas Mszy św. i nabożeństw w naszym Sanktuarium, aby wraz z rodzicami zgłaszali się do zakrystii.
 7. Przy naszym sanktuarium w 2019 r. powstał Żywy Różaniec Rodziców za Dzieci. Obecnie działa 8 róż, tworzy się kolejna. Zapraszamy chętnych rodziców do tej pięknej inicjatywy modlitwy za dzieci. W każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 10.00 Róże mają swoją Mszę. Zapraszamy do licznego w niej udziału. 
 8. Niech Mirowska nasza Pani wyprasza wszystkim Boże łaski i błogosławieństwa. Pokoju i Dobra życzymy z serca wszystkim parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium.