OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Z PARAFII P.W. NAWIEDZENIA NMP W PIŃCZOWIE

5 lipca 2020 –  XIV niedziela zwykła

1. Obchodzimy dziś XIV niedzielę zwykłą w roku liturgicznym Kościoła. Po południu o godzinie 17:00 nieszpory, 17:30 różaniec, a 18:00 i 21:00 wieczorne Msze święte.
  2. W najbliższym tygodniu obchodzić będziemy wspomnienia liturgiczne:

w poniedziałek – wspomnienie Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy,

w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli – prezbitera,

w czwartek – wspomnienie świętych męczenników – Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy,

w piątek wspomnienie św. Weroniki Giuliani – dziewicy,

w sobotę – święto św. Benedykta – opata, patrona Europy. W tym dniu, swoje imieniny obchodzi br. Jubilat – Benedykt Kolaniak. Już dzisiaj, dostojnemu Solenizantowi życzymy dużo zdrowia, wielu Łask Bożych  praz opieki Matki Bożej w Jego życiu zakonnym.

1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  2. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Mirowskiej. Dzieciom i młodzieży szczęśliwych wakacji.

28 czerwca 2020 r. – XIII niedziela zwykła

1. Obchodzimy dziś XIII niedzielę zwykła w roku liturgicznym Kościoła. Po południu o godzinie 17:00 nieszpory, 17:30 nabożeństwo czerwcowe. 18:00 i 21:00 wieczorne Msze święte.
  2. W najbliższym tygodniu obchodzić będziemy następujące wspomnienia liturgiczne:

w poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.,

w piątek – Święto św. Tomasza Apostoła.

1. Spotkania dla dzieci przygotowujących się w naszej Parafii do I Komunii świętej odbędą się w następującej kolejności:

grupa z godziny 11:00 – w poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej,

grupa z godziny 13:00 – we wtorek, po Mszy świętej wieczornej.

1. We wtorek, na zakończenie nabożeństw czerwcowych odbędzie się procesja Eucharystyczna.
  2. W środę, o godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za zmarłych. Karteczki z intencjami możemy przynosić do zakrystii.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej – I czwartek i I piątek lipca. W I czwartek zapraszamy na Mszę świętą wotywną o św. Janie Pawle II, którą odprawimy o godzinie 18:00. W I piątek – spowiedź na każdej Mszy świętej.

Ofiary zbierane na tacę w tym tygodniu przeznaczone są na wsparcie działalności misyjnej kościoła kieleckiego.

– Do chorych z tradycyjną pierwszopiątkową posługą sakramentalną, kapłani udadzą się od I piątku września.

1. Na nadchodzący tydzień, wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Mirowskiej. Dzieciom i młodzieży, życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

ARCHIWALNE