OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W SANKTUARIUM NAWIEDZENIE  NMP

W PIŃCZOWIE

III Niedziela Wielkanocna

Niedziela Słowa Bożego (Biblijna)

18  kwietnia  2021 r.

1. Dzisiejsza Trzecia Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Słowa Bożego, czyli Biblijną i rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J6,35). Prośmy Ducha Świętego, aby dopomógł nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte i poznać Chrystusa. Wygospodarujmy nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię i karmili się na co dzień Żywym Słowem Boga.
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy obowiązkowo młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i kandydatów z grupy drugiej oraz wszystkich chętnych na spotkanie z Mariuszem, który jest zawodowym sędzią siatkówki, byłym bokserem, żeglarzem, motocyklistą, ale przede wszystkim mężem i ojcem piątki dzieci, który będzie dzielił się świadectwem odejścia i powrotu do wiary.
  1. We wtorek zapraszamy czcicieli św. Antoniego na drugi wtorek nowenny przed jego uroczystością. Ze względu, że w tym dniu o godz. 18.00 będzie Msza św. z modlitwami o uzdrowienie, którą poprowadzi O. Józef Witko, nowenna będzie o 17.30. Natomiast w pozostałe dni zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  1. W środę o 18.00 będzie Msza św. nowennowa  do Matki Bożej Mirowskiej. Intencje wypisane  na kartkach prosimy składać w zakrystii.
  1. W czwartek 22 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii przez ks. Biskupa Andrzeja. Bardzo proszę wszystkich parafian o modlitwę w intencji mających przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, o łaskę wierności zobowiązaniom wypływającym z daru sakramentu.
  1. W piątek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.
  1. Pragniemy poinformować, że peregrynacja Figury Jezusa Chrystusa Króla Polski, zaplanowana na 20 i 21 kwietnia – z przyczyn od nas niezależnych będzie miała miejsce w późniejszym terminie, o którym poinformujemy.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.