Czuwanie Jubileuszowe w Culmen et Fons

Jubileusz Culmen et Fons28 sierpnia, w sobotę Szpital Duchowy Culmen et Fons obchodził 10-lecie swojej działalności. Z tej okazji Ojcowie posługujący w Szpitalu zaprosili współbraci i wiernych na wspólny Jubileusz.

Czuwanie rozpoczęło się o godzinie 12 w Sanktuarium Mirowskim w Pińczowie. Wiernych przywitał dyrektor Ośrodka o. Teodor Knapczyk, któremu towarzyszyli posługujący obecnie oo. Pacyfik Iwaszko i Józef Witko. W ramach Jubileuszu o. Teodor przypomniał historię Szpitala, po czym o. Pacyfik wygłosił konferencję. Kolejnym punktem obchodów było wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami – adoracyjną, uwielbienia i wstawienniczą, prowadzonymi przez o. Józef.

O godzinie 15:15 rozpoczęto prezentację niektórych agend z życia prowincji. O. Krzysztof Bobak przedstawił działalność liceum męskiego w Wieliczce. Komisarz Ziemi Świętej o. Nikodem Gdyk opowiadał o dzisiejszych problemach katolików tam zamieszkujących, a o. Piotr Gądek, animator ds. powołań, przedstawił krótko sytuację powołań wśród młodzieży męskiej.

W przerwie wierni mieli czas na odpoczynek i posiłek przygotowany przez ośrodek Culmen et Fons. O godzinie 16 rozpoczęto przygotowania do Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem o. prowincjała Jacka Komana.

Przygotowanie i prowadzenie uroczystości, w tym liturgii, powierzono o. Łukaszowi Buksie. Pełną asystę sprawowali bracia nowicjusze i klerycy, oraz ministranci z LSO pińczowskiego Sanktuarium.

Jak przystało na Jubileusz, nie zabrakło kwiatów i podziękowań od wiernych dla wszystkich ojców posługujących w Culmen et Fons.

Zdjęcia w naszej GALERII