Peregrynacja Figury Matki Bożej Anielskiej

Peregrynacja figury Matki Bożej AnielskiejW sobotę, 28 maja Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie nawiedziła Figura Patronki Prowincji Zakonnej – Matki Bożej Anielskiej. Przywiózł ją z Krakowa, z Domu Głównego o. Nikodem Gdyk – kustosz Ziemi Świętej w Polsce.

Uroczyste powitanie Matki Bożej przez wiernych i kapłanów nastąpiło o godzinie 17.30. W procesji prowadzonej przez gwardiana o. Eliasza Hetmańskiego figurę ponieśli o. Piotr Gądek, o. Kamil Kuraś, o. Józef Witko i o. Manswet Zawada. Figura Matki Bożej Anielskiej została wniesiona do kościoła i umieszczona na specjalnie przygotowanym ołtarzu. Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu w ołtarzu głównym, odprawiono nabożeństwo majowe, a po nim Mszę św. koncelebrowaną sprawowaną przez o. Nikodema, o. Piotra i o. Eliasza.

O godzinie 20.00 nastąpiło wprowadzenie do modlitwy Koronką Seraficką, którą następnie wspólnie odmówiono.

O godzinie 21.00 odbył się Apel Jasnogórski i procesja maryjna z lampionami. Tego dnia czuwanie w świątyni trwało do godziny 23.

W niedzielę, w południe została odprawiona Suma Odpustowa Nawiedzenia NMP z procesją Eucharystyczną. Późnym popołudniem, przed wieczorną Mszą św. odmówiono Koronkę Seraficką i odprawiono nabożeństwo majowe. Peregrynację zakończono Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.

Podczas peregrynacji można było nabyć lampiony, koronki i modlitewniki serafickie oraz dewocjonalia z Ziemi Świętej.

Z okazji przypadającej w przyszłym roku rocznicy 400-lecia powstania Prowincji Zakonnej Matki Bożej Anielskiej, w należących do niej klasztorach trwa peregrynacja Figury Patronki. To nawiedzenie jest wyrazem duchowego przygotowania się wspólnoty franciszkańskiej i wiernych na ten wielki Jubileusz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w naszej GALERII