Boże Ciało z Franciszkanami w Pińczowie

Boże Ciało u FranciszkanówW czwartek, 4 czerwca 2026 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 

Mszę świętą w Sanktuarium Mirowskim koncelebrowali ojciec Gwardian Remigiusz Balcerak i ojciec Jakub Mentel, który wygłosił również homilię. Zwrócił w niej szczególna uwagę na to, że jedynym źródłem ludzkiego szczęścia jest Eucharystia. Czytaj dalej

Liturgia Wielkiego Piątku z Franciszkanami w Pińczowie

Wielki PiatekW Wielki Piątek, Kościół wspomina mękę i śmierć Chrystusa. Jest to dzień postu ścisłego i umartwienia. Nie sprawowana jest w tym dniu żadna Msza św.

O godz. 17.00. gwardian o. Remigiusz Balcerak poprowadził w asyście LSO nabożeństwo Drogi Krzyżowej przy stacjach znajdujących się na zewnątrz w krużgankach. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczęto w naszym Sanktuarium o godzinie 18. Czytaj dalej

Wielki Czwartek – Pińczów 2026 – fotorelacja

wWielki Czwartek - ciemnica W Wielki Czwartek, 2 kwietnia 2026 r. uroczystą Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Mszę koncelebrowali wszyscy ojcowie franciszkanie OFM z Pińczowskiej wspólnoty: o. Remigiusz – gwardian, proboszcz Parafii i kustosz Sanktuarium, o. Józef – wikariusz i ekonom Domu, dyrektor i ekonom Culmen et Fons, o. Manswet – wikariusz Parafii i kapelan szpitalny, który przygotował młodzież i dzieci, o. Korneliusz i ojcowie z Culmen et Fons – o. Józef, o. Pacyfik, i o. Jakub. Czytaj dalej

Kolędogranie w Pińczowie – 2026

kolędogranie Piękny zwyczaj, który powolutku staje się pińczowską tradycją. Za nami kolędowe otwarcie kulturalnego, 2026 roku. W wyjątkowym i ważnym dla mieszkańców miejscu – Klasztorze Ojców Franciszkanów – przy tłumnie zgromadzonej publiczności, z radosnym śpiewem na ustach i serdecznością w sercach – właśnie tak Pińczowskie Samorządowe Cemtrum Kultury otworzyło koncertowy nowy rok.

Czytaj dalej

Pasterka u Franciszkanów – fotorelacja

pasterkaMszą św. o północy 25 grudnia 2025 r. rozpoczęliśmy obchody Uroczystości Narodzenia Pańskiego w pińczowskim Sanktuarium Mirowskim. 
Mszy św. przewodniczył ojciec gwardian Remigiusz Balcerak, który uroczyście wniósł do kościoła figurkę Dzieciątka Jezus, następnie pobłogosławił nią wiernych i umieścił w żłóbku wewnątrz szopki. 
Homilię wygłosił ojciec Jakub Mentel. Czytaj dalej

Czuwanie w Sanktuarium Mirowskim w Pińczowie

CzuwanieSkąd przyjechaliście? – spytał O. Józef Witko uczestników sobotniego (22.11.25) czuwania modlitewnego „Miłość Boga wspomaga dusze czyśćcowe”. Odbywało się ono w pińczowskim Sanktuarium M.B. Mirowskiej. Z głębi kościoła rozlegały się głosy: z Łopuszna, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Dębicy, Sarzyny, Białegostoku…. i nie wiadomo skąd jeszcze. Pińczowianie też nie zawiedli. Czytaj dalej

Pielgrzymka kapłanów do Sanktuarium MB w Pińczowie

u MAryi 2025W sobotę, 18 października 2025 roku, kapłani Diecezji Kieleckiej zgromadzili się na dorocznej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie. Spotkanie modlitewne, refleksja i wspólnota braterska stały się okazją do odnowienia kapłańskiego ducha oraz do przypomnienia o źródłach kapłańskiej tożsamości. Czytaj dalej