Bierzmowanie w Sanktuarium Mirowskim – fotorelacja
Archiwum kategorii: GALERIA
90-lecie istnienia ZSZ w Pińczowie
13 czerwca 2026 roku w murach naszego Sanktuarium Mirowskiego, o godz. 10.00 była sprawowana Msza św. dziękczynno–błagalna z racji Jubileuszu 90–lecia istnienia Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie. Czytaj dalej
Boże Ciało z Franciszkanami w Pińczowie
W czwartek, 4 czerwca 2026 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Mszę świętą w Sanktuarium Mirowskim koncelebrowali ojciec Gwardian Remigiusz Balcerak i ojciec Jakub Mentel, który wygłosił również homilię. Zwrócił w niej szczególna uwagę na to, że jedynym źródłem ludzkiego szczęścia jest Eucharystia. Czytaj dalej
Święcenie pokarmów u Franciszkanów
Wielka Sobota jest dniem czuwania modlitewnego przy Grobie Pańskim. Wierni modlą się przed Najświętszym Sakramentem, oddając cześć Jezusowi.
Jak co roku w naszym pińczowskim Sanktuarium Mirowskim w godzinach przedpołudniowych błogosławiono pokarmy na stół wielkanocny. Czytaj dalej
Liturgia Wielkiego Piątku z Franciszkanami w Pińczowie
W Wielki Piątek, Kościół wspomina mękę i śmierć Chrystusa. Jest to dzień postu ścisłego i umartwienia. Nie sprawowana jest w tym dniu żadna Msza św.
O godz. 17.00. gwardian o. Remigiusz Balcerak poprowadził w asyście LSO nabożeństwo Drogi Krzyżowej przy stacjach znajdujących się na zewnątrz w krużgankach. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczęto w naszym Sanktuarium o godzinie 18. Czytaj dalej
Wielki Czwartek – Pińczów 2026 – fotorelacja
W Wielki Czwartek, 2 kwietnia 2026 r. uroczystą Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
Mszę koncelebrowali wszyscy ojcowie franciszkanie OFM z Pińczowskiej wspólnoty: o. Remigiusz – gwardian, proboszcz Parafii i kustosz Sanktuarium, o. Józef – wikariusz i ekonom Domu, dyrektor i ekonom Culmen et Fons, o. Manswet – wikariusz Parafii i kapelan szpitalny, który przygotował młodzież i dzieci, o. Korneliusz i ojcowie z Culmen et Fons – o. Józef, o. Pacyfik, i o. Jakub. Czytaj dalej
Kolędogranie w Pińczowie – 2026
Piękny zwyczaj, który powolutku staje się pińczowską tradycją. Za nami kolędowe otwarcie kulturalnego, 2026 roku. W wyjątkowym i ważnym dla mieszkańców miejscu – Klasztorze Ojców Franciszkanów – przy tłumnie zgromadzonej publiczności, z radosnym śpiewem na ustach i serdecznością w sercach – właśnie tak Pińczowskie Samorządowe Cemtrum Kultury otworzyło koncertowy nowy rok.Pasterka u Franciszkanów – fotorelacja
Mszą św. o północy 25 grudnia 2025 r. rozpoczęliśmy obchody Uroczystości Narodzenia Pańskiego w pińczowskim Sanktuarium Mirowskim.
Mszy św. przewodniczył ojciec gwardian Remigiusz Balcerak, który uroczyście wniósł do kościoła figurkę Dzieciątka Jezus, następnie pobłogosławił nią wiernych i umieścił w żłóbku wewnątrz szopki.
Homilię wygłosił ojciec Jakub Mentel. Czytaj dalej
Czuwanie w Sanktuarium Mirowskim w Pińczowie
Skąd przyjechaliście? – spytał O. Józef Witko uczestników sobotniego (22.11.25) czuwania modlitewnego „Miłość Boga wspomaga dusze czyśćcowe”. Odbywało się ono w pińczowskim Sanktuarium M.B. Mirowskiej. Z głębi kościoła rozlegały się głosy: z Łopuszna, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Dębicy, Sarzyny, Białegostoku…. i nie wiadomo skąd jeszcze. Pińczowianie też nie zawiedli. Czytaj dalej
Pielgrzymka kapłanów do Sanktuarium MB w Pińczowie
W sobotę, 18 października 2025 roku, kapłani Diecezji Kieleckiej zgromadzili się na dorocznej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie. Spotkanie modlitewne, refleksja i wspólnota braterska stały się okazją do odnowienia kapłańskiego ducha oraz do przypomnienia o źródłach kapłańskiej tożsamości. Czytaj dalej