Procesja Bożego Ciała 2022

procesja Bożego CiałaTradycyjnie w czwartek, w tym roku 16 czerwca przypadła Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godzinie 10.00 kapłani poprowadzili Procesję Bożego Ciała tradycyjnie ulicami:  Bednarską, Spółdzielczą, Republiki Pińczowskiej, Słabską i Armii Krajowej, aby przez ulicę Klasztorną zakończyć ją w Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej.

Jak powiedział gwardian o. Eliasz,  Procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest zawsze uzewnętrznieniem naszej wiary. Zapraszamy wtedy Chrystusa aby przeszedł naszymi ulicami i wstąpił do naszych domostw.

Od pokoleń, w tym dniu parafianie przystrajają swoje domy symbolami religijnymi, a dzień wcześniej  przygotowują cztery ołtarze. Asystę sprawują dzieci pierwszokomunijne sypiące kwiaty, oraz – najczęściej – ich rodzice, którzy noszą feretrony.

W Oktawie Bożego Ciała gwardian o. Eliasz wraz ze Wspólnotą zaprasza wszystkich Parafian na codzienną procesję Eucharystyczną w czasie nabożeństwa czerwcowego.

Zapraszamy do naszej GALERII na fotorelację.