Betlejemskie Światełko dotarło do Pińczowa     

Betlejemskie światełko pokoju Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Pińczowa 11 grudnia o godzinie 21.00 Przywieźli je z Kielce harcerze Hufca Pińczów.

W niedzielę, 11 grudnia w Kielcach podczas wieczornej Mszy św. w Kościele Akademickim  reprezentacja Hufca ZHP Pińczów odebrała z rąk biskupa Andrzeja Kalety Betlejemskie Światło Pokoju. Zostało ono wcześniej przekazane polskim harcerzom przez słowackich harcerzy w Zakopanym i dotarło do stolicy województwa podczas Mszy Świętej. Zaraz po Eucharystii zostało przekazane przez biskupa kieleckiego Andrzeja Kaletę przedstawicielom Hufców naszego województwa.

Ze względu na trudne warunki drogowe w uroczystości udział wzięło tylko 38 harcerek i harcerzy z pińczowskiego Hufca. W wyjeździe wsparcia udzielił druhom Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

Przekazanie Światła mieszkańcom Gminy Pińczów odbywać się będzie w parafiach oraz podczas Jarmarku Świątecznego 18 grudnia w Pińczowie.

Harcerzom podczas wyjazdu towarzyszyli – kapelan – o. Eliasz Hetmański OFM, ksiądz ks. Dominik Majewski z Kij, drużynowa pwd. Beata Krycha z 7 DH im. Powstańców Styczniowych przy SP1, drużynowa phm. Wiesława Zając 30 DH im. T. Kościuszki i podharcmistrz Anna Steckiewicz.

Zapraszamy do naszej GALERII