Harcerskie Przyrzeczenie

miniaturka
W mroźną środę, 14 grudnia w Pińczowie pod pomnikiem Adolfa Dygasińskiego spotkali się młodzi druhowie i druhny Związku Harcerstwa Polskiego.

Przed pomnikiem piewcy Ponidzia złożyli Przyrzeczenie Harcerskie harcerzy z Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Pińczowie. Miejsce spotkania nie zostało wybrane przypadkowo. Nawiązywało do faktu nadania wiosną tego roku Szkole Podstawowej nr 1 imienia Adolfa Dygasińskiego.

Z tak zwanej „Jedynki” do Przyrzeczenia przystąpiło 40 osób z 4 Drużyny Starszoharcerskiej  im. M. Curie-Skłodowskiej i 2 Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki. Nad przygotowaniem do uroczystego ślubowania czuwały – drużynowe pwd Beata Krycha i Wioletta Spychała.

Ze szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie ślubowanie złożyło 11 harcerek i jeden harcerz z Drużyny Harcerskiej im. Jana Pawła II. Nad nimi czuwała drużynowa Dorota Chrobot.

Ceremonie przygotowała podharcmistrz Anna Steckiewicz, a prowadzili ją pwd. Patryk Steckiewicz i Ojciec Eliasz Hetmański gwardian klasztoru Franciszkanów w Pińczowie, a zarazem Kapelan Hufca.

Tuż po złożonym przyrzeczeniu drużynowe spotkały się na wspólnej Wigilii w podziemiach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Jak zwyczaj nakazuje przełamano się opłatkiem, ojciec Eliasz odmówił modlitwę, a potem wspólnie  śpiewano kolędy. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy.

Po dniu pełnym wrażeń podsumowano działalność drużyny i omawiano plany na przyszłość.

przysięga harcerskaprzysięga harcerskaprzysięga harcerskaprzysięga harcerska przysięga harcerska przysięga harcerska

wigilia harcerska wigilia harcerska wigilia harcerska wigilia harcerska