Związek Strzelecki otrzymał Sztandar

Związek strzelecki otrzymał sztandarZwiązek Strzelecki Niepodległość imienia generała Bronisława Kwiatkowskiego otrzymał Sztandar. W Pińczowie była piękna uroczystość.

Wczoraj w Pińczowie był wyjątkowy, historyczny dzień. Związek Strzelecki Niepodległość imienia generała Bronisława Kwiatkowskiego otrzymał Sztandar, a kilkudziesięciu młodych strzelców złożyło uroczyste ślubowanie.

Ceremonia, która zgromadziła kilkaset osób z powiatów: pińczowskiego buskiego, kazimierskiego, mieleckiego i łaskiego odbyła się w Pińczowie, na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wcześniej strzelcy modlili się w klasztorze na Mirowie, skąd w paradnej defiladzie ulicami miasta przemaszerowali na obiekty sportowe. W uroczystości udział wzięła pani Krystyna Kwiatkowska, wdowa po zmarłym tragicznie generale oraz władze samorządowe z terenu Ponidzia. Samorząd gminy Pińczów reprezentowali: Włodzimierz Badurak, burmistrz miasta i gminy Pińczów, Beata Kita, wiceburmistrz, Marcin Kozłowski, sekretarz gminy. Powiat Pińczowski reprezentowała radna, członkini Zarządu Powiatu Jadwiga Irla oraz Monika Strojna z Wydziału Inwestycji i Promocji – matka chrzestna Sztandaru.

Zaszczytną rolę ojca chrzestnego pełnił burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak, który był również współorganizatorem wydarzenia.

Podczas uroczystości wyraził radość, że tak podniosła uroczystość odbywa się właśnie w Pińczowie i podkreślił jej znaczenie: – Dziś w Pińczowie, mieście z 600 – letnią historią odbywa się wielka uroczystość. Wszyscy wiemy jak wielkie znaczenie ma dla jednostki własny Sztandar, którego należy bronić i szanować. Życzę Wam żeby zawsze przy nim gromadziło się wielu Strzelców – podkreślał włodarz Pińczowa.

Podczas uroczystości przedstawiciele Związku Strzeleckiego Niepodległość imienia generała Bronisława Kwiatkowskiego wręczyli także honorowe członkostwo trzem osobom. Wśród wyróżnionych znalazł się burmistrz Pińczowa, Włodzimierz Badurak.

Zdjęcia w GALERII