Pożegnanie o. Eliasza Hetmańskiego – fotorelacja

pożegnanie ojca Eliasza Hetmańskiego

W niedzielę, 27 sierpnia podczas sumy – harcerze, wierni i sympatycy Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Pińczowie żegnali odchodzącego, po trzech latach posługi,  proboszcza, gwardiana Klasztoru i zarazem kustosza Sanktuarium – ojca Eliasza Hetmańskiego. To był jego drugi pobyt o. Eliasza w Pińczowie. Teraz będzie sprawował posługę duszpasterską w klasztorze w Chełmie.

Msza miała uroczysty charakter. Na jej początku o. Eliasz poświęcił dwie odświeżone ostatnio kaplice. Mowa tu o Kaplicy Katyńskiej i leżącej naprzeciw niej Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Nie zabrakło również podziękowań ze strony kapłana wszystkim tym, którzy z serca wspierali Parafię i ojców franciszkanów.

Na zakończenie Mszy ojca serdecznie żegnali ministranci, służba liturgiczna kościoła, koła różańcowe, harcerze, a w imieniu wspólnoty franciszkańskiej o. Manswet Zawada.

Msza miała piękną oprawę muzyczną, którą zapewnili organista parafii – pan Kamil Latocha i kapelmistrz Orkiestry OSP w Pińczowie – pan Robert Pełka.

Jak dowiedzieliśmy się na zakończenie, ojciec Eliasz, który jest również kapelanem harcerzy przyjedzie jeszcze raz do Pińczowa, aby odprawić na początku września mszę świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny.