Pierwsza Niedziela Adwentu

1 niedziela AdwentuDzisiejsza Niedziela – Pierwszą Niedzielą Adwentu – Kościół pragnie nas przygotować przez czuwanie, modlitwę i uczynki miłosierdzia do tęsknoty za Panem. To czas nie tylko na przygotowanie do corocznego obchodu Narodzenia Pańskiego, lecz przede wszystkim postawa nieustannego czuwania, przemyślenia swojej wiary w ostateczne przyjście Chrystusa w chwale, by osądzić żywych i umarłych.

Naszą postawę czuwania i gotowości na spotkanie z Panem wyrażamy poprzez udział w codziennie sprawowanej Eucharystii. Pragniemy serdecznie zaprosić na wyjątkową Mszę św. Roratnią Cud nad cudami , którą poprowadzi o. Kamil. Zapraszamy dorosłych i dzieci, szczególnie te, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Przybywajcie z lampionami od poniedziałku do soboty na godz. 7.00.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nowennę ku czci Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30 – będziemy śpiewać Godzinki ku czci NMP, następnie odmówimy modlitwy nowennowe i będziemy uczestniczyć w Eucharystii o godz. 18.00. Naszą nowennę traktujemy jako rekolekcje adwentowe. Dlatego starajmy się w niej uczestniczyć i pojednać z Bogiem, a jako wyraz naszej miłości do Maryi ofiarujmy Jej z darem serca jak zawsze piękne kwiaty. W Uroczystość Niepokalanej, ci, którzy uczestniczą w 33 dniowych rekolekcjach internetowych osobiście oddadzą się Maryi. Szczegóły tego oddania za tydzień.