Noc Świętych w Pińczowie

Noc świętych w PińczowieJak co roku – w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w wielu kościołach naszej diecezji odbywały się czuwania modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych, zwane Nocą Świętych.

W tym roku w naszym Sanktuarium Mirowskich spotkała się grupa wiernych z trzech pińczowskich parafii, która przyszła modlić się za  zmarłych Tuż po Mszy św., po krótkich przygotowaniach, do kościoła zostały wprowadzone w procesji relikwie świętych i błogosławionych.

Z Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli z naszego Sanktuarium były to relikwie: św. Prospera – patrona Pińczowa, św. Franciszka, św. Antoniego, św. O. Pio, św. siostry Faustyny, św. Jana Pawła II i św. Charbela. Dołączyły do nich jeszcze relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Klary Szczęsnej przyniesione przez siostrę Judytę – Sercankę.

Nabożeństwo prowadził gwardian klasztoru Franciszkanów o. Eliasz Hetmański. Opowiadał o każdym ze świętych i wspólnie z wiernymi odmawiał litanie do każdego z nich. Po każdej z modlitw wierni byli błogosławieni relikwiami, po czym chwalili Boga pieśniami.

Po nabożeństwie, wierni przeszli w procesji z relikwiami wokół placu przed świątynią. Po powrocie do świątyni odmówiono dziesiątek różańca i adorowano Najświętszy Sakrament. Nabożeństwo zakończył Apel Jasnogórski.