Uroczystość w Sanktuarium Mirowskim w Pińczowie

Mianowanie ministrantówW niedzielę, 22 listopada, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w naszej Parafii, podczas Mszy św. o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste mianowanie kandydatów na ministrantów.

Zaszczytu włączenia do grona ministrantów dostąpiło dwóch chłopców i pięć dziewcząt. Powiększyła się też grupa lektorów o dwie osoby.  

Podczas Mszy świętej koncelebrowanej przez ojca Eliasza – Gwardiana i ojca Mansweta – Wikarego Domu, młodzież została uroczyście mianowani na ministrantów. W czasie Liturgii padło bardzo wiele miłych i ciepłych słów, które każdemu pozostaną na długo w pamięci.

Ojciec Gwardian podziękował też rodzicom, bo to dzięki ich wychowaniu w Kościele Domowym, młodzież ta znalazła taką właśnie drogę do Boga.

Mamy nadzieję, że więcej młodych ludzi będzie chciało pomagać księżom w ich posłudze duszpasterskiej. Otaczamy naszymi modlitwami nowo mianowanych ministrantów oraz tych wszystkich, którzy w inny sposób służą Panu Bogu.  

Zachęcamy też wszystkich wiernych, aby w swoich modlitwach prosili Boga o nowe powołania do Liturgicznej Służby Ołtarza.

Zdjęcia z uroczystości znajdują się w GALERII