#Święty4ever: Wywieś flagę papieską i wystaw wizerunek św. Jana Pawła II

flaga papieska13 maja 2021 r. przypada 40. rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II, a zarazem jego cudownego ocalenia od śmierci. Z kolei 18 maja wspominać będziemy 101. rocznicę Jego urodzin. To dobry czas, by wyrazić swoją bliskość z Papieżem Polakiem m.in.: publikując w mediach społecznościowych ulubiony cytat z Jego nauczania, zdjęcie z wywieszoną papieską flagą oraz z wystawionym wizerunkiem Papieża w oknach swoich domów.

Wywieszając papieską flagę dajemy świadectwo o naszej bliskości z Papieżem oraztego jak aktualne dla nas pozostaje jego nauczanie. Szukając w nim inspiracji możemy znaleźć rozwiązania, które umożliwią nam skuteczne podejmowanie codziennych wyzwań. W ten sposób będziemy także zachęcać innych do zgłębiania tych treści.

Zdjęcie wywieszonej flagi papieskiej oraz wystawionego wizerunku Papieża wraz z cytatem zaczerpniętym z Jego nauczania możemy opublikować w mediach społecznościowych, szczególnie na Twitterze oraz Facebooku. Post należy opatrzyć hasztagami #Święty4ever oraz #WywieśFlagęPapieską.

Organizatorzy „Święty4ever” informują, że od 13 do 18 maja br. na kontach inicjatywy na Twitterze oraz Facebooku będą publikowane fragmenty z Listu apostolskiego Novo millennio ineunte, który został napisany w związku z zakończeniem obchodów Roku Jubileuszowego 2000. W Liście tym są przedstawione zadania, z którymi musi zmierzyć się Kościół w czasach współczesnych: wychowanie do wiary w rodzinach, czynienie miłosierdzia, ekumenizm czy ekologia.

Będzie również zachęta do okazywania szczerej pomocy Potrzebującym, którzy żyją obok nas oraz do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Na modlitwie będzie można łączyć się za pośrednictwem mediów społecznościowych z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie codziennie o godz. 21.37 udzielane jest błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, z wieży fatimskiej.

Inicjatywie „Święty4ever” i wszystkim biorącym w niej udział błogosławieństwa udzielił Biskup Kielecki Jan Piotrowski, a także Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski oraz Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel.

W inicjatywie aktywny udział biorą parafie pw. Wniebowzięcia NMP w Kazimierzy Małej oraz pw. Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie.

Akcja została zawierzona Maryi Królowej Polski przed Jej wizerunkiem w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, 18 kwietnia br. W miejscu gdzie umieszczony jest również przestrzelony papieski pas ze śladami krwi św. Jana Pawła II, a który Ojciec Święty miał na sobie 13 maja 1981 roku, w chwili zamachu na jego życie.

źródło: diecezja.kielecka.pl