Piknik w Ogrodach Franciszkańskich


piknik w ogrodach franciszkańskichPonad cztery godziny bawili się w tym roku druhowie pińczowskiego Hufca na pikniku w ogrodach franciszkańskich.

W niedzielę 12 czerwca, tuż po zakończeniu uroczystości 30-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Mirowskiej, harcerze z pińczowskiego Hufca spotkali się na Pikniku w Ogrodach Franciszkańskich. Tutaj w cieniu zabytkowej budowli uroczyście zakończyli Rok Harcerski 2021/2022.

Z rąk komendantki podharcmistrz Anny Steckiewicz i gwardiana klasztoru ojca Eliasza otrzymali nagrody i podziękowania za całoroczny trud.

Podczas ostatniego spotkania w tym roku szkolnym Zuchy zdobywały jeszcze ostatnią sprawność – kuchcika. Ich zadaniem było wykonanie wesołych kanapek. Zaś harcerze zdobyli sprawność – mistrza kuchni. Aby ją otrzymać, każdy z nich musiał upiec chlebek skautowy i zrobić jeden szaszłyk. Oczywiście wszystkim się udało, a potem również zjedli przygotowane przez siebie posiłki, częstując nimi licznie przybyłych rodziców.

Tego dnia podziękowaniom nie było końca. Za okazane serce i życzliwość na rzecz rozwoju pińczowskiego Hufca dziękowano również gwardianowi pińczowskiego Klasztoru OFM ojcu Eliaszowi Hetmańskiemu.

Zuchy i harcerze otrzymali, tym razem od ks. biskupa Andrzeja Kalety, dyplomy za udział w obchodach 30-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Mirowskiej.

Podczas Pikniku powstał plan utworzenia drużyny środowiskowej przez ojca Eliasza przy Klasztorze Franciszkanów w Pińczowie. O. gwardian otrzymał z rąk komendantki podharcmistrz Anny Steckiewicz przydział do pińczowskiego Hufca ZHP. Już niebawem będzie pełnił funkcję jego kapelana.

Po pikniku harcerze zawiązali Krąg i wspólnie, trzymając się za ręce, odśpiewali pieśń Bratnie słowo. Na zakończenie druh o. Eliasz wypuścił iskierkę przyjaźni, która bardzo szybko wróciła do nadawcy.

Zapraszamy na fotorelacje do naszej GALERII