Kolędujmy Jezusowi

Kolędowanie – jedna z najstarszych i najpiękniejszych tradycji. O tym, jak wyjątkowy jest to czas wspólnego śpiewania kolęd przekonali się wczoraj uczestnicy koncertu „Kolędujmy Jezusowi”, który odbył się w klasztorze Ojców Franciszkanów w Pińczowie. Ewa Uryga – wybitna artystka jazzowo-soulowa dostarczyła wyjątkowych muzycznych emocji dzieląc się swoim talentem i porywając publiczność do wspólnego kolędowania. Artystce towarzyszył muzyk, kompozytor i aranżer Dariusz Ziółek.

„Kto śpiewa ten dwa razy się modli”- przypomniał na wstępie Ojciec Eliasz – by za chwilę cały Klasztor O.O. Franciszkanów w Pińczowie wypełnił się kolędą na wiele głosów. W programie koncertu znalazły się kolędy polskie i świąteczne piosenki w znakomitych jazzowych aranżacjach m.in. Jerzego Szymaniuka oraz amerykańskich aranżerów. ?Dziękuję za niesamowitą atmosferę  i tą wspaniałą energię.  Jesteście fantastycznym chórkiem?- mówiła wokalistka po zakończonym koncercie.

Koncert był też otwarciem Nowego Roku w pińczowskiej kulturze. Dziękujemy, że byliście z nami i życzymy Wam wielu okazji do tak wyjątkowych spotkań.

Patronat honorowy nad koncertem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.