100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

W związku z 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II zachęcamy – w miarę możliwości i spełniając wszelkie obowiązujące przepisy sanitarne – do udziału lub duchowej łączności podczas obchodów tej rocznicy.

Jan Paweł II

UROCZYSTOŚCI DIECEZJALNE

NIEDZIELA, 17 maja 2020 r.

We wszystkich kościołach zostanie odczytane Słowo Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II – POBIERZ

O godz. 15.00 – Msza św. w kościele w Dyminach, gdzie znajdują się pamiątki po papieżu. Eucharystii będzie przewodniczył bp Marian Florczyk.

Należy nadmienić, że kościół w Dyminach był jednym z etapów Rodzinnej Majówki Rowerowej z Placu Jana Pawła II w Kielcach do Kaczyna. W tym roku Majówka miała być poświęcona pamięci św. Jana Pawła II z racji 100 rocznicy urodzin, ale z powodu stanu epidemii nie obędzie się.

PONIEDZIAŁEK, 18 maja 2020 r.

Wojewoda Świętokrzyski zaprasza do obejrzenia koncertu „Jan Paweł II na zawsze w naszych sercach”. Jest to wydarzenie z udziałem uzdolnionych artystów z naszego regionu. Dopełnieniem wydarzenia są wspomnienia związane z Ojcem Świętym, którymi podzielił się bp Marian Florczyk i wojewoda Zbigniew Koniusz. Koncert można obejrzeć na portalu społecznościowym Facebook Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz na kanale You Tube Świętokrzyski Urząd Wojewódzki Biuro Wojewody w poniedziałek o godz. 17.00.

Godz. 18.30 – Msza św. w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach (ul. Wesoła 54). Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, a homilię wygłosi bp Andrzej Kaleta.

Godz. 19.00 – Msza św. w kościele św. Wincentego Pallottiego w Kielcach (Osiedle Podkarczówka). Eucharystii będzie przewodniczył bp Marian Florczyk. Msza św. będzie odprawiona z inicjatywy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach, które miało wziąć udział w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu.

Warto wspomnieć, że 17 i 18 maja br. autobusy miejskie będą udekorowane zdjęciami św. Jana Pawła II.

ŚRODA, 3 czerwca 2020 r.
Rocznica pobytu Papieża na Świętokrzyskiej Ziemi w 1991 r.

Godz. 18.00 – Msza św. w kościele w Masłowie pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka.

Tegoroczne uroczystości na lotnisku z udziałem niepełnosprawnych zostały odwołane.

TRANSMISJE TELEWIZYJNE

NIEDZIELA, 17 maja 2020 r.

Godz. 10.30 – Msza św. z Wadowic w TVP 1

Godz. 17.00 – Msza św. w TVP 3

Godz. 18.00 – Koncert „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II” w TVP 1

>> Więcej informacji

>> https://jp2.tvp.pl/

PONIEDZIAŁEK, 18 maja 2020 r.

Godz. 18.00 – Koncert „Santo subito – Prorok naszych czasów” w TVP 1

TRANSMISJA Z WATYKANU

PONIEDZIAŁEK, 18 maja 2020 r.

Godz. 7.00 – Papież Franciszek odprawi Mszę św. przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej. Papież zachęcił Polaków do uczestniczenia w tej Eucharystii za pośrednictwem mediów.

źródło: Diecezja Kielcka