Jubileuszowy Kalendarz Franciszkański 2022

kalendarz jubileuszowyW zakrystiach klasztorów Ojców Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Anielskiej jest do nabycia ścienny Jubileuszowy Kalendarz na rok 2022. Inicjatorem jego wydania, a zarazem autorem projektu i opracowania treści jest Ojciec Bernard Potępa OFM – Gwardian Klasztoru OO. Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

W kalendarzu znajduje się krótka i ciekawa historia prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych w Polsce. Przedstawione są też jej wybitne osobowości.

Każdemu klasztorowi w tegorocznym kalendarzu poświęcona jest jedna strona, na której znajdują się zdjęcia i krótka notatka na temat jego historii. W kalendarium wypisane są święta kościelne, państwowe oraz podani są patroni każdego dnia roku. Stronę tę kończą przysłowia związane z danym miesiącem.

Na stronie końcowej znajdują się ogólne dane o Jubileuszu 400-lecia Prowincji Matki Bożej Anielskiej OFM oraz inne informacje – wymienieni są autorzy treści i zdjęć. Także na tej stronie wydawca kalendarza Gwardian Kazimierski postuluje i kieruje apel do Braci Prowincji o szczególne uczczenie Jubileuszu poprzez podjęcie odpowiednich działań.

Polecamy każdemu zakup tego kalendarza, który niesie wiele ciekawych treści i ukazuje piękno kościołów i klasztorów franciszkańskich naszej prowincji. Szerokość kalendarza – 33,5cm.