Drugi koncert kolęd

Koncert OSPW niedzielę 15 stycznia, po ostatniej Mszy św. sprawowanej w Sanktuarium Mirowskim w Pińczowie odbył się niezwykły koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Pińczowie i zaproszonych gości.

Przez ponad godzinę licznie przybyła publiczność mogła posłuchać kolęd – przede wszystkim polskich. Koncert prowadziła dr Justyna Dziadek, która wraz z dyrygentem orkiestry Robertem Pełką przybliżyli słuchaczom historie powstania wykonywanych utworów.

Jako soliści wystąpili: Andrzej Gaździcki, Aneta Skuza, Michał Mazur, Magdalena Warzecha-Hiller, Aleksandra Fijałkowska i Zofia Połetek.

Organizatorem koncertu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów pan Włodzimierz Badurak, Muzeum Regionalne w Pińczowie, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury,  pińczowska Wspólnota Franciszkańska oraz kapelmistrz orkiestry OSP pan Robert Pełka.

koncert kolęd w Pińczowie koncert kolęd w Pińczowie koncert kolęd w Pińczowie koncert kolęd w Pińczowie koncert kolęd w Pińczowie koncert kolęd w Pińczowie Robert Pełka

więcej zdjęć w galerii MR