Co z Mszą św. niedzielną u nowożeńców?

nowożeńcyCzęsto młodzi ludzie pytają, czy po ślubie zawartym w sobotę istnieje obowiązek wzięcia udziału we Mszy św. niedzielnej?

Kodeksu Prawa Kanonicznego mówi:

Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego.  (KPK, kan. 1248, § 1.). Czytaj dalej